Про нас

ЩО МИ РОБИМО

Далі ...
Бенефіціари

 

Далі ...
проект фінансується

 


Європейським Союзом

До справи стають фахівці з питань комунікацій

У вересні 2016 року розпочали свою роботу фахівці з питань комунікації за "Програмою залучення фахівців з впровадження Угоди про асоціацію". Їм пощастило: одразу ж отримали заряд позитиву від мотивуючої та надихаючої зустрічі з одним із ключових комунікаторів євроінтеграційних процесів у країні - віце-прем'єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Пріоритетними напрямками роботи у наближчі місяці визначено розробку та підготовку до імплементації стратегії та комунікаційного плану з питань євроінтеграції, Угоди про асоціацію, зони вільної торгівлі, поінформування про реформи в рамках Угоди через соціальні мережі, проведення вузькоспеціалізованих тренінгів щодо ключових питань порядку денного Угоди про асоціацію для комунікаційних відділів профільних міністерств.

На фото (зліва направо): старший фахівець з питань комунікації Євген Духович, ключовий експерт з питань комунікуванyя з громадськістю та лідер групи фвхівців Людмила Косар, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро-атлантичної інтеграції Іванна Климпуш Цинцадзе, асоційований фахівець з питань комунікації Лідія Єршихіна, старший фахівець з питань комунікації Іван Гайванович та молодший фахівець з питань комунікації Олксандр Устименко.

Аби зрозуміти, чому кожен із фахівців зробив свій вибір на користь Проекту, ділимось із Вами їх думками про виклики та можливості, пов'язані із роботою на Проекті ЄС Association4U. Якщо думки наших фахівців з питань комунікації співзвучні Вашим, слідкуйте за новими вакансіями проекту й подавайтесь!

Євген Духович, старший фахівець з питань комунікації: Сьогодні в Україні точиться запекла суспільна дискусія щодо того, чи є євроінтгерація чимось таким, що справді потрібно країні у цей важкий момент нашої історії. Для мене особисто питання є значно більш одномірним: це насправді є вибір вектора цивілізаційного розвитку. Це про майбутнє, яке ми хочемо бачити для наших дітей. Це про суспільство, де панування закону означає, що відповідальність важливіша за свободу, але свобода є головним пріориретом уряду.

Assocition4U для мене особисто як для фахівця-комунікатора є чудовим шансом сприяти поширенню серед моїх співвітчизників розуміння того, чим євроінтеграція насправді є для України, боротися із хибними очікуваннями громадян, викликаними популізмом деяких політиків, а також бути частиною трансформації суспільства у більш відповідальну та толерантну спільноту.

Це в якійсь мірі виклик, в якійсь мірі честь для мене - стати частиною цього проекту. Головне, що саме зараз, коли партиципаторні та інклюзивні принципи все більше стають частиною нашого повсякденного життя , Association4You дає можливість власноруч впливати на майбутнє своєї країни.

Іван Гайванович, старший фахівець з питань комунікації: Я дійсно є справжнім прихильником європейської інтеграції України, тому розгглядаю цей проект як нагоду зробити свій внесок в подальшу модернізацію і демократизацію України та її наближення до ЄС. Викликом для мене в даному випадку є побачити зростання поінформованості суспільства про ЄС (і зокрема про Угоду про асоціацію) як результат нашої з колегами роботи.

З іншого боку, я переслідую також особисті цілі. Наприклад, багато разів я не міг взяти участі в конкурсах на цікаві для мене вакансії, оскільки не мав досвіду роботи в міжнародних компаніях чи проектах, а це було обов'яковою умовою (моя співпраця з німецькими ЗМІ як вільного журналіста не враховувалася). Отже, даний проект є для мене нагодою отримати такий досвід.

Я усвідомлюю, що діяльність кожного окремого проекту/організації/компанії має свою специфіку, і робота в проекті Association4U (в урядових офісах чи на проекті) може вимагати здобуття якихось нових навичок чи засвоєння нового матеріалу. Це також виклик, але це й добре для особистісного розвитку.

Лідія Єршихіна, асоційований фахівець з питань комунікації: Я вирішила долучитися до проекту «Асоціація для України і для тебе», бо абсолютно переконана в тому, що моя участь в ньому буде корисною для держави в ці складні часи. Я присвятила рік свого життя детальному вивченню взаємовідносин між Україною, Російською Федерацією та Європейським Союзом. Я дослідила геополітичні реалії та перспективи України, особливо у зв`язку з підписанням Угоди про Асоціацію. Отже, я добре обізнана у питаннях, що стосуються переваг та недоліків переорієнтації зовнішньої політики нашої держави. До того ж я завжди цікавилася адміністративним правом, стратегічними комунікаціями та дипломатією, та маю неабиякий досвід у цих сферах.

Я сподіваюся, що ці знання у поєднанні з досвідом роботи стануть у нагоді під час розробки ефективних ключових повідомлень для громадян України. Моя головна комунікаційна мета– викликати у широкого загалу позитивні емоції щодо дій уряду, викликати відчуття приналежності до процесів реформування країни та досягти загального прийняття зовнішньої та внутрішньої політики держави, спрямованих на Євроінтеграцію. Це дозволить підвищити ефективність економіки та підняти рівень життя в країні. Зважаючи на сьогоднішні обставини, це видається мені одним із найкращих сценарієв розвитку України. Я бажаю своїй країні процвітання, тож моя участь у проекті повністю відповідає моїм прагненням

Оксана Шамонова, асоційований фахівець з питань комунікації: Я прийшла у даний проект з великою кількістю ідей, більшу частину яких, я сподіюваюся, мені вдасться втілити у реальність. Також, сподіваюся, що вони будуть корисними для бенеціарів. Простими словами - я прагну, аби у процесі розвитку країни був і мій внесок. Не буду приховувати, що вважаю роботу у данному проекті гарною можливістю отримати цінний досвід у сфері комунікацій. Яким саме я бачу свій внесок? У мене є достатньо велика база контактів, які було б добре використовувати у подальшій роботі. Я можу писати розгорнуті статті, які також можуть бути використані для донесення позитивної думки про ЄС та асоціації. Сподіваюся, що досвід роботи у сфері digital також буде корисним для роботи в моїй команді. Я - людина, яка завжди готова зробити щось для суспільства і сподіваюся, що моя роль у цьому проекті буде мати важливе значення.

Олександр Устименко, молодший фахівець з питань комунікації: Проект надає мені можливість перевизначити, що комунікація означає для мене і для моєї країни. Я нещодавно зрозумів важливість ефективної комунікації у пост майданній Україні. Виклик полягає в тому, аби налагодити комунікацію всередині та ззовні України. Я навіть більш зацікавлений у тому, як змінити імідж України у країнах ЄС. Проте очевидно, що для зміни глобального іміджу має відбутися зміна поведінки та менталітету всередині країни, а останній процес є найважчим.Я називаю це викликом оскільки реальність не завжди відображає цінності, які ми намагаємося захищати. До цього, люди всередині країні мають труднощі з розумінням складного процесу реформ та великі ілюзорні короткострокові очікування щодо євроінтеграції.

Окрім цього, я очікую, що цей досвід буде цікавою можливістю зрозуміти як працює влада та як вона себе позиціонує на сьогодні. Цей проект визначить мій інтерес в комунікаційній сфері спеціалізації. Я також впевнений, що моя робоча атмосфера загартує мене як професіонала