Про нас

ЩО МИ РОБИМО

Далі ...
Бенефіціари

 

Далі ...
проект фінансується

 


Європейським Союзом

Розробка комунікаційних планів щодо Угоди про Асоціацію для галузевих міністерств від Мари Дзірніце та Лідії Єршихіної

Одне із головних завдань проекту Association4U - підвищити спроможність лінійних міністерств комунікувати пов'язані з Угодою про Асоціацію та європейською інтеграцією питання, а також заохотити аудиторію у повній мірі використовувати потенціал щодо УА/ПВЗВТ. 

За даними Державної служби статистики України, близько 30 мільйонів людей – міські жителі та 13 мільйонів людей – 30 % населення – мешканці сільської місцевості. І лише 37% населення України має доступ до мережі Інтернет. А це означає, що до 60% населення інформацію щодо процесів європейській інтеграції, реформування та переваг в результаті підписання Угоди про Асоціацію потрібно доносити іншими шляхами. Якими саме, розповіли короткостроковий експерт із Латвії Мара Дзірніце і асоціайований експерт Лідія Єршихіна під час свого. А для кожного лінійного міністерства експерти підготували Проекти комунікаційних планів, які мають на меті:  

- сприяти участі та залученню громадськості у європейській інтеграції та процесі реформування, а також сприяти підвищенню громадської обізнаності щодо ходу імплементації УА/ПВЗВТ;

- забезпечити малі та середні підприємства інформацією щодо можливостей, переваг та ключових змін, що матимуть вплив на підприємницьку діяльність;

- знизити ризик формування неправильних стереотипів, невиправданих очікувань та дезінформації.

До того, як приступати до виконання комунікаційних планів, потрібно розуміти, ким є ключові зацікавлені сторони: 

- люди, на кого УА матиме безпосередній влив 

- до кого звертатися швидше та простіше (приклад, державні підприємства)

- хто найменше знає про можливості, що пропонує УА/ПВЗВТ, але може отримати найбільші переваги (наприклад, МСП)

- чия допомога має важливе значення для імплементації  УА/ПВЗВТ (бізнес-асоціації, торгово-промислові палати, держслужбовці)

- скептично чи негативно налаштовані до європейської інтеграції

Під час семінару сторони вирішили, що основним джерелом інформації слугуватимуть законодавчі акти ЄС, що містяться в Угоді про Асоціацію. Тоді як основу ключових повідомлень складуть переваги та можливості, які надає УА/ПВЗВТ. 

Також рада координації комунікацій, що складається з представників команди комунікаторів проекту Association4, комунікаційних підрозділів/прес-служб п'яти галузевих міністерств та Офісу ВПМ, зустрічатиметься раз у місяць для оцінки кампаній за якісними та кількісними результатами та аналізу можливих недоліків.

Автор матеріалу - Оксана Шамонова