Про нас

ЩО МИ РОБИМО

Далі ...
Бенефіціари

 

Далі ...
проект фінансується

 


Європейським Союзом

Навіщо українським Міністерствам проводити консультації з громадськістю: семінар від Лідії Єршихіної

Останніми роками рівень самосвідомості українців значно збільшився. Громадяни готові нести відповідальність за слова і дії та бажають брати участь у виробленні державної політики, що, безумовно, може бути корисним Міністерствам. Від ефективності проведення консультацій з громадськістю залежить не тільки розуміння та підтримка населенням державної політики, а й нерідко якість підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя. Зважаючи на таку серйозну роль консультацій, Асоційованим експертом з комунікацій проекту Association4U Лідією Єршихіною було проведено тренінг для міністерст з метою роз’яснення механізмів покращення процесу консультацій в рамках чинного законодавства.

Консультації з громадськістю можуть проводитися у вигляді конференцій, форумів, громадських слухань, круглих столів, зборів, зустрічей, інтернет-конференцій, відеоконференцій, засідань громадських рад та інших допоміжних органів.

У процесі проведення публічних консультацій надзвичайно важливу роль мають відігравати Громадські ради, визначення яких трактується як тимчасові консультативно-дорадчі органи, утворені при міністерствах, інших ЦОВВ, районних державних адміністраціях для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.

Говорячи ж простою мовою, ці ради, у разі достатньої репрезентативності, мають допомагати громадськості контролювати діяльність державних органів влади. Громадські ради повинні складатися максимум із 35 осіб-представників інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, що пов’язана з діяльністю відповідного органу та проводити засідання не рідше, ніж 1 раз у квартал. Рішення цих рад мають рекомендаційний характер.

Тепер про результати або, власне, навіщо Міністерствам проактивно інформувати заінтересовані сторони та громадян в цілому про проведення консультацій в той час, як перед ними стоять безліч інших завдань.

Комунікація з громадськістю, при умові правильного її проведення, дозволяє надати громадянам можливість брати участь у прийнятті рішень, налагодити системний діалог з громадськістю, заручитися підтримкою громадян під час прведення складних реформ. 

І пам'ятайте: не варто налаштовувати публіку проти себе, коли її можна переконати перейти на бік Міністерства і навіть отримати допомогу. Власне, у цьому вам і допоможуть громадські консультації.